Jak efektywnie wyposażyć przestrzeń biurową?

Dla niektórych może wydawać się to zaskoczeniem, jednak odpowiednie wyposażenie biura ma ogromny wpływ nie tylko na komfort pracowników, ale także ich efektywność. Urządzenie przestrzeni zgodnie z obowiązującymi standardami i normami, a także nawiązując do trendów, to klucz do sukcesu, po który warto sięgnąć. Nie zwlekaj i dowiedz się, jakie wyposażenie do biura będzie najlepsze w Twoim przypadku. Uzyskaj satysfakcjonujący efekt, który pozytywnie wpłynie na atmosferę w pracy.

Nowoczesne wyposażenie biura — dlaczego ważne?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że pracownicy spędzają w biurze około 2 tysiące godzin w ciągu każdego roku? To ogromny wynik, który może być zaskoczeniem dla wielu osób, ale taka właśnie jest rzeczywistość. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie miejsca pracy, odpowiedź brzmi zdecydowanie twierdząco — tak. Przestrzeń, która jest zaprojektowana w optymalny sposób, uwzględniając wszelkie normy oraz wytyczne, to niezwykle ważny element wpływający na wydajność pracowników, ich komfort i samą motywację do pracy. Niewątpliwie wszystkim na tym zależy i każdy na tym sporo zyska. 

Jeśli zdecydujemy się na odpowiednie wyposażenie biura, mamy szansę pozytywnie wpłynąć na lepszą koncentrację pracowników na wykonywanych przez nich zadaniach. Zmniejszamy ryzyko negatywnych rozpraszaczy, a przy tym podwyższamy wygodę, dzięki której obowiązki będą realizowane szybciej i efektywniej. To właśnie przemyślanie urządzone wnętrze odgrywa rolę w produktywności całego zespołu. 

Istnieje mnóstwo czynników, które mogą ją obniżyć. Jeśli nie zadbasz o dostarczenie odpowiedniej ilości światła, zmniejszenie poziomu hałasu, dopasowanie kolorów ścian czy dobór funkcjonalnych mebli, po pewnym czasie zobaczysz, że pracownicy są mniej wydajni. Bałagan wynikający z braku przestrzeni do przechowywania będzie dekoncentrować (w jego uporządkowaniu pomogą meble biurowe metalowe).

Dodatkowo warto wiedzieć, że zaniedbanie w kontekście aranżacji biura ma wpływ również na potencjalnych kandydatów do pracy. Atrakcyjne wnętrze i zadbanie o potrzeby pracowników mieści się w employer brandingu. Około 90% pracowników biurowych przyznaje, że to, jak wygląda przestrzeń, w której pracują, wpływa na ich nastrój, efektywność i motywację do działania. Mając tę podstawą wiedzę, z pewnością aranżacja przestrzeni biurowej nie będzie stanowiła aż tak dużego trudu i problemu.

Wyposażenie biura — co potrzebne?

Na nowoczesne wyposażenie biura składa się wiele różnorodnych elementów, które możesz swobodnie ze sobą łączyć i modyfikować w zależności od potrzeb. W końcu inne oczekiwania będzie mieć mały, a inne duży zespół. Podobnie jest w kwestii możliwości dotyczących przestrzeni do zagospodarowania. Niekiedy biura są wyłącznie małymi pomieszczeniami, gdzie ergonomia będzie odgrywać kluczową rolę. Zdarza się jednak, że mamy do czynienia z ogromnymi przestrzeniami, które pozwalają na swobodny dobór mebli i wygodną organizację miejsc do pracy czy przechowywania.

Niewątpliwie najpopularniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o meble, będą metalowe biurka, przy których pracownicy spędzają mnóstwo godzin w ciągu każdego dnia. W kwestii ich wyboru należy mieć na uwadze kilka czynników. Przede wszystkim istotne jest dopasowanie takiego biurka, którego wielkość pozwoli na wygody dostęp do wszystkich przedmiotów, które są wykorzystywane w codziennej pracy. Powinny być one w zasięgu ręki. Niezwykle ważna jest także sama stabilność. Wyposażenie biura to szereg rozwiązań, które nie tylko mają ładnie wyglądać, ale przede wszystkim sprostać różnorodnym obciążeniom. Stąd choćby w przypadku inwestycji w biurko, warto, by upewnić się, czy jest ono wystarczająco wytrzymałe.

Nie zapominaj również o zadbaniu o porządek w miejscu pracy. W tym przypadku kluczowe będą wszelkiego typu organizery jak np. kontenerki do biurka. Bez problemu pomieszczą one wszystkie rzeczy, które są pomocne podczas wykonywania codziennych obowiązków, jednak nie muszą być one w zasięgu ręki na blacie biurka. Kontenerki to strzał w dziesiątkę, ponieważ można znaleźć wiele ich modeli — te najwygodniejsze mają zamontowane kółka i szafki na klucz, co zwiększa komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo.

Ważne jest także zainwestowanie w różnego rodzaju szafy oraz regały, dzięki którym lepiej zadbamy o organizację i porządek w biurze. Warto, by w każdym biurze znajdywał się przynajmniej jeden regał (jak np. szafa na akta osobowe). Zmieścisz tam dowolne teczki, segregatory i inne dokumenty, które nie powinny być w wolnym dostępie i na wierzchu.

Czy wiesz, ile kosztuje wyposażenie biura?

Wielu pracodawców zastanawia się nad kluczową kwestią związaną z planowaniem budżetu. Jeśli także i Ty zadajesz pytanie, ile kosztuje wyposażenie biura, podpowiadamy. Na samym początku warto mieć na uwadze, że to najczęściej inwestycja na długi czas, której nie będziemy ponawiać każdego roku. Dlatego też warto postawić na takie nowoczesne wyposażenie biura, które rzeczywiście jest solidnie wykonane i posłuży na wiele lat.

Atrakcyjnym rozwiązaniem, które jest funkcjonalne, estetyczne i przede wszystkim ekonomiczne, jest zakupienie metalowych mebli biurowych. To pomysł, który nie obciąży mocno portfela. Całkowity koszt, uwzględniający inwestycję w biurko, krzesła biurowe, szafki czy kontenerki, może wahać się do 2000 zł do 10000 zł — wszystko w zależności od liczby stanowisk do wyposażenia oraz kupowanych mebli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl